O Tetu Brissy

Vítejte ve stylovém restaurantu Tetu Brissy, pojmenovaném po slavném průkopníkovi francouzského vzduchoplavectví Pierru Tetu Brissy (1770 až 1829).

Vzducholoď, kůň a pan BrissyJeho dobrodružný životní příběh je fascinující. Svůj první let absolvoval tento pionýr balonového létání v roce 1785. Slávu mu přinesl jeho historicky první noční výstup ve vodíkovém balonu v roce 1786, a zejména pak jeho výpravy se zvířaty, především s koňmi, na jejichž hřbetě při letu seděl.

Restaurant Tetu Brissy je výjimečný také tím, že jeho obvodové zdi jsou postaveny z nepálené hlíny udusané do bednění původní technologií pisé, ktrerá shodou okolností byla v době napoleonských válek, tedy v době, kdy žil a létal Piere Tetu Brissy, ve Francii uzákoněna namíssto staveb ze dřeva jako prevence požárů.

Tettu Brissy

Gastronomická nabídka restaurantu Tetu Brissy je symbolicky propojena s tématem vzduchoplavectví. Sám odvážný Pierre v sobě nezapřel opravdového francouzského gurmána, který poté, co se opět ocitl na pevné zemi, dokázal po namáhavých letech okázale hodovat a odměnit se těmi nejlepšími lahůdkami. Nepochybně si proto zaslouží, aby náš restaurant nesl jeho jméno. Naše nabídka je založena na stejných hodnotách jako kuchyně 19. století – poctivé domácí kuchyni, tedy na kvalitních a čerstvých surovinách. My k ní dnes přidáváme moderní design a bezpečnou a šetrnou úpravu jídel, kterou nám umožňují moderní technologie zpracování.

Tým kuchařů a obsluhujícího personálu restaurantu Tetu Brissy se těší na Vaši návštěvu a je připraven udělat vše pro to, aby byl váš pobyt ve vzduchoplaveckém restaurantu příjemným zážitkem, na který budete rádi a s chutí vzpomínat.

Přejeme vám příjemný zážitek a dobrou chuť.

Novinky

řízkové nedělní obědy

Tradiční řízkové nedělní obědy 04.08.2019

Vždy každou první neděli v měsíci pro vás...více »

Vzduchoplavecký let - PORTUGALSKO 23.05.2019

Dámy a pánové, vážení přátelé, chtěl bych Vás...více »

Čerstvý chřest 25.04.2019

Přelom dubna a května je již tradičně ve znamení...více »

palubní karta

Palubní karta

Sbírejte body a získejte slevu více »

Kontakty

tel: 267 268 700
e-mail: rezervace@tetubrissy.cz
Květnového povstání 194
110 00 Praha 10 - Benice
více »

Otevírací doba: Každý den od 12:00 do 23:00 hodin

Rezervace

Vyberte den